Ostrým nožom

Film je príbehom otca, ktorému zavraždili sedemnásťročného syna, ktorý sa stal obeťou neonacistov pri ceste zo stužkovej a zraneniam podľahol na mieste útoku. Vyšetrovateľ obvinil štyroch mužov no pre pochybenie sudkyne sú oslobodení a dostanú na slobodu. Snímka je inšpirovaná vraždou študenta Daniela Tupého, ktorá sa stala v novembri 2005 v Bratislave a jej páchatelia ostali doposiaľ nepotrestaní.

Autorom krimidrámy je režisér Teodor Kühn. Vo filme zaznie skladba Dunaj od speváčky Jany Kirschner.

Otec zavraždeného má však odhodlanie a chce odhaliť skutočnú pravdu o tom ako to naozaj bolo.  V mene svojho syna bojuje so systémom. Konfrontuje sudkyňu, ktorá podľa neho nerozhodla spravodlivo. Zabúda sa však na svoju ženu a dcéru, ktorého potrebujú viac. Počas vyšetrovania zistí prekvapujúce skutočnosti.

Film priniesol aj aktuálne témy, ktoré hýbu v slovenskej spoločnosti, ako to, že je ťažké sa domôcť pravdy a spravodlivosti. Zo snímky cítiť dusnú atmosféru a beznádejný boj osamoteného jednotlivca.

Ľudovíta hrá Roman Luknár, ktorý podľa vlastných tvrdení slov išiel až na hranu. Matku stvárnila Ela Lehotská a zavraždeného  si zahral David Hartl. V ďalších úlohách sa účinkujú Miroslav Krobot, Marián Mitaš, Táňa Radeva, Jana Oľhová či raperi Moloch Vlavo a Momo. Dramaturgom boli Štepán Hulík a Rudolf Suchánek a kameru robila sDenisa Buranová.

Ostrým nožom vypovedá o hrozných veciach našej spoločnosti, Je to pohľad rodiny, ktorá prišla o syna rukou vraha a štát, ktorého úlohou je zaručiť našu bezpečnosť a dosiahnuť spravodlivosť, tejto rodine  nepomohol.

Snímka vznikla v produkcii spoločnosti nutprodukcia, koproducentmi sú Madness Productions, Rozhlas a televízia Slovenska a podporili ju Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, Bratislavský samosprávny kraj a Ars Bratislavensis a na spolupráci sa podieľa aj HomeMedia production. Autor sa niekoľkokrát sa stretol aj s rodinou zavraždeného študenta Daniela Tupého.