Sviňa

Nádejný politik sa  stane predsedom vlády a začne manipulovať ľudí. Príbeh  je inšpirovaný skutočnými udalosťami a ukazuje ako krajinu riadia korupční politici prepojení na mafiu, ktorá je zase prepojená s políciou či súdmi. Odohráva sa vo svete vysokej politiky, bielych golierov, organizovaného zločinu a biznisu. Film je nakrútený na základe rovnomenného knihy novinára a spisovateľa Arpáda Soltésza.

V krajine majú vplyv yysoko postavení zločinci, ľudia spojení s politikou, podsvetím z resocializačného zariadenia zmizne drogovo závislá tínedžerka, ktorá sa stala obeťou obchodu s bielym mäsom a nikomu nechýba. Polícii chce povedať  o vynútenom sexe aj drogách, no pošlú ju preč. 

Skontaktuje sa s novinárom a ten sa začne prípadom zaoberať. Šikovný politik sa stane predsedom vlády a do jeho područia sa dostane celá krajina. Ten kto je mocný, má kontakty na súdoch aj polícii a vie aj o štátnom biznise. Z veksláka je zrazu vydierač. Prežuje pravda aj medzi ľuďmi, ktorým ide o iba o majetky, peniaze a moc.

Vo filme je niekoľko sexuálnych scén. Zaujímavá je zmienka, že premiér používal tabletky na erekciu (vo filme sú to konkrétne lieky na erekciu), aby zvládal pravidelne súložiť s mladými dievčatami, často ešte neplnoleté. Ukázauje to, že tvrdá erekcia a sex je bežnou výsadou vysoko postavených mužov.

„Rozhodli sme sa tvoriť žánrový film, ktorý hovorí nielen o tejto krajine, ale aj o ľuďoch moci a ich charakteroch,“ uviedol Rudolf Biermann. Spolu s Marianou Čengel Solčanskou napísali scenár a aj film spoločne režírovali a produkovali. Film pripomína skutočnú realitu na Slovensku a v snímke sa ukazujú postavy, ktoré pripomínajú skutočných slovenských zločincov. Je to vraj iba náhoda.

Film Sviňa autori nakrúcali v lokáciách v Bratislave, Nitre, Trenčíne Šamoríne. Postavu bezcharakterného zločinca stvárnil Jozef Vajda a práve v čase, keď dostal ponuku na nakrúcanie filmu, čítal Šoltésovu knihu.

Snímka je divákovi blízka, lebo je zasadená do konkrétnej situácie a lokality, ktoré pozná. Ide o  príbeh plný emócii. Film je unikátny z dôvodu, že reaguje  na súčasnú dobu a dianie na Slovensku.  Je  to drsný film, v ktorom si politici  podávajú ruky s predstaviteľmi podsvetia vyprodukovali spoločnosti InFilm, MagicSeven a Cinemart.